Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne rosyjskie śmigłowce dla Peru?

Lotnictwo wojskowe, 02 kwietnia 2013

Jak donosi argentyński dziennik La Republica, Peru zamierza zakupić 24 śmigłowce transportowe Mil Mi-171. Wartość kontraktu to 406,8 mln USD.W 2010 Peru zakupiło 2 uderzeniowe Mi-35 i 6 Mi-171Sz (na zdjęciu) / Zdjęcie: MWZ im. Mila

Według gazety, peruwiańskie ministerstwo obrony wysłało do ministerstwa gospodarki projekt umowy o zakupie sprzętu. Przeprowadzone analizy wykazały wyższość rosyjskich wiropłatów nad Eurocopterami AS332 Super Puma / AS532 Cougar.

Rozmowy w sprawie transakcji prowadzone były w Limie na początku marca. Brali w nich udział przedstawiciele rządu Federacji Rosyjskiej i ministerstwa obrony Peru.

Według doniesień gazety porozumienie dotyczyć ma zakupu 24 śmigłowców Mi-171, za sumę 406,8 mln USD. 21 z nich zostanie dostarczonych w przyszłym roku, a pozostałe – w 2015. Będą one używane do zwalczania przemytu narkotyków i operacji antyterrorystycznych.

Jak twierdzi La Republica, Peru jest zainteresowane także nabyciem dodatkowego wyposażenia dla wspomnianych statków powietrznych. Z kolei Rosjanie proponują zorganizowanie szkolenia personelu latającego na terenie swojego kraju i w Peru. W przypadku realizacji obydwu opcji wartość kontraktu może wzrosnąć do 486 mln USD.

Jeżeli rząd w Limie zdecyduje się na sfinalizowanie transakcji, będzie to druga umowa, dotycząca zakupu rosyjskich śmigłowców. Poprzednia została zawarta w 2010 (Rosyjskie śmigłowce dla Peru, 2010-07-28). Dostawę pierwszej partii transportowców zrealizowano w maju 2011 (Dostawa Mi-171Sz dla Peru, 2011-05-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra