Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy ostatniego Amazonas

Marynarka wojenna, 09 kwietnia 2013

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się testy morskie ostatniego z patrolowców typu Amazonas (ex-Port of Spain), zakupionych przez Brazylię pod koniec 2011.BNS Araguari (P122) wychodzi z portu w Portsmouth. Umowa o zakupie przez Brazylię 3 patrolowców typu Amazonas obejmuje również opcję transferu technologii. Umożliwi to Brazylijczykom montaż kolejnych jednostek tego typu przez rodzime zakłady stoczniowe / Zdjęcie: BAE Systems

Ostatni z patrolowców typu Amazonas (Patrolowce dla Brazylii, 2012-01-03), przyszły BNS Araguari (P122) opuścił pod koniec zeszłego tygodnia port w Portsmouth, rozpoczynając tym samym 2-tygodniowy okres testów morskich. W ich trakcie specjaliści z BAE Sytems wraz z przedstawicielami brazylijskiej marynarki wojennej mają sprawdzić funkcjonowanie wszystkich systemów pokładowych okrętu, w tym tych najważniejszych, odpowiadających m.in. za napęd oraz zainstalowane systemy bojowe.

W tym samym czasie kontynuowane będzie szkolenie przyszłej załogi BNS Araguari. 81 brazylijskich marynarzy zostało już zakwaterowanych na terenie HM Naval Base Portsmouth, gdzie w najbliższych tygodniach będą zapoznawani z procedurami służby i operowania patrolowców typu Amazonas.

Plany zakładają, że BNS Araguari zostanie przekazany stronie brazylijskiej jeszcze w czerwcu br. Następnie okręt uda się z kilkumiesięczną podróż do Brazylii, gdzie dołączy do stacjonującego już BNS Amazonas (P120) (Amazonas w Brazylii, 2012-10-10) oraz idącego przez Atlantyk BNS Apa (P121) (BNS Apa wyruszył w kierunku Brazylii , 2013-03-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.