Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja hiszpańskich Tigre w Afganistanie

Wojska lądowe, 12 kwietnia 2013

Ministerstwo Obrony Hiszpanii poinformowało o pierwszej bojowej misji śmigłowców bojowych Tigre w Afganistanie.

Jeden z trzech hiszpańskich Tigre, stacjonujących w Afganistanie / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Jak wiadomo, hiszpańskie wiropłaty znajdują się w Azji od początku bieżącego miesiąca (Hiszpańskie Tigery już w Afganistanie, 2013-04-02). Po zapoznaniu się z terenem załogi przystąpiły do realizacji wyznaczonych zadań.

Pierwsza misja bojowa została wykonana 9 kwietnia. Tigre osłaniały konwój wozów bojowych Iveco LMV Lince, przewożący wyposażenie i części zamienne z wysuniętego posterunku bojowego Moqur w prowincji Herat, opuszczonego 9 marca,  do bazy Ruy González de Clavijo, w Kala-je Nau.

Zadanie zrealizowano w trzech etapach. Pierwszy polegał na eskortowaniu śmigłowców transportowych CH-47 przewożących kompanię Task Force Azor 21, osłaniającą konwój przed potencjalnym atakiem, z Kala-je Nau w pobliże przełęczy Sabzak, oddzielającej prowincje Herat i Badghis. Tigre przeprowadziły także rozpoznanie drogi, którą miał poruszać się konwój.

Drugim etapem było osłanianie konwoju opuszczającego pozycje przed ewentualnym atakiem.Ostatnie zadanie polegało na osłonie żołnierzy Task Force Azor 21 wsiadających do śmigłowców transportowych i zabezpieczenie ich przelotu powrotnego.

Osłaniany przez Tigre konwój był trzecim i ostatnim, który przebył trasę z Moqur do Kala-je Nau.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.