Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpańskie Tigery w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 27 marca 2013

Hiszpania wysłała do Afganistanu trzy śmigłowce uderzeniowe Tiger. Mimo, że w br. większość hiszpańskiego kontyngentu wróci do kraju.

Hiszpańskie śmigłowce uderzeniowe Tiger w trakcie załadunku na pokład samolotu transportowego An-124. W przeszłości operacje bojowe hiszpańskiego kontyngentu w Afganistanie wspierane były przez włoskie A129 Mangusta / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Śmigłowce zostały wczoraj załadowane na pokład samolotu transportowego An-124. Maszyna wystartowała dzisiaj w godzinach porannych z bazy wojsk lotniczych w Torrejón niedaleko Madrytu. Informację tę potwierdziły lokalne media. Wysłane do Afganistanu wiropłaty wchodzą w skład 1. śmigłowcowego batalionu szturmowego hiszpańskich wojsk lądowych stacjonującego w bazie Coronel Sánchez Bilbao w Almagro (Ciudad Real). Ich obsługę zapewni 32 pilotów i mechaników.

Hiszpania jest kolejnym państwem, które zdecydowało się na wysłanie uderzeniowych Tigerów do Afganistanu. Wcześniej uczyniły to Francja (Cezary i Tygrysy są gotowe, 2009-08-21, Francuzi wyszli z Afganistanu, 2012-12-17) oraz Niemcy (Niemieckie Tigery w Afganistanie, 2012-12-17).

W Afganistanie Tigery będą służyć jako wsparcie dla hiszpańskiego kontyngentu wojskowego na etapie jego stopniowej redukcji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Madrytu, w br. do kraju odesłana ma zostać większość z ok. 1 600 Hiszpanów służących w tym państwie w ramach natowskiej misji ISAF.

Według założeń resortu obrony, wiropłaty mają działać w Afganistanie przez 2 zmiany. Dołączą one do obecnie wykorzystywanych CH-47 Chinook oraz AS532 Cougar.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.