Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie Tigery w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 17 grudnia 2012

Ministerstwo obrony Niemiec poinformowało o dostarczeniu do Afganistanu pierwszych 2 śmigłowców uderzeniowych Tiger. Pozostałe 2 dotrą do tego kraju w ciągu tygodnia.

Tiger na pokładzie An-124

Śmigłowce dotarły do Afganistanu w piątek o 6:00 czasu miejscowego na pokładzie ciężkiego transportowca An-124. W uroczystości odbioru maszyn, zorganizowanej na terenie bazy lotniczej w Mazar-i Szarif na północy Afganistanu, wzięli udział przedstawiciele dowództwa niemieckiego kontyngentu oraz państw sojuszniczych misji ISAF.

Pozostałe dwa Tigery mają dotrzeć na miejsce w najbliższy piątek. Gotowość operacyjną śmigłowce osiągną w pierwszych miesiącach 2013. Wtedy też maszyny rozpoczną loty bojowe w ramach niemieckiego kontyngentu.

Wyładunek w Mazar-i Szarif / Zdjęcia: MO Niemiec

Dostawa pierwszych Tigerów do Mazar-i Szarif stanowi potwierdzenie niedawnych zapowiedzi niemieckiego ministerstwa obrony (Niemieckie Tigery wkrótce w Afganistanie, 2012-11-22). Pod koniec listopada Berlin ogłosił plany przerzutu do Afganistanu wszystkich 4 maszyn, wchodzących w skład 36. eskadry śmigłowców uderzeniowych, stacjonującej w bazie wojsk lotniczych w Fritzlar.

Piątkowe wydarzenie stanowi jednocześnie spory sukces lotnictwa niemieckich wojsk lądowych. Wysłanie Tigerów do Afganistanu było wielokrotnie odwlekane w czasie. Powodem były pojawiające się problemy techniczne, wykrywane w czasie eksploatacji dostarczanych przez Eurocoptera maszyn (Bezużyteczne Tigery, 2010-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.