Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Phalanx dla Hobartów

Marynarka wojenna, 19 kwietnia 2013

Raytheon poinformował o dostarczeniu drugiego stanowiska systemu obrony bezpośredniej Phalanx CIWS Block 1B. Zostanie on zainstalowany na niszczycielu przeciwlotniczym typu Hobart, przyszłym HMAS Brisbane.

Raytheon Australia jest jedynym z głównych udziałowców konsorcjum Air Warfare Destroyer Alliance. Występuje w nim jako integrator systemów pokładowych, w tym m.in. Phalanx CIWS / Zdjęcie: Raytheon

Program montażu 3 australijskich niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart (Dzielenie się Hobartami, 2012-03-11) zakłada wyposażenie każdego z nich w 1 stanowisko systemu Phalanx. Podmiotem odpowiedzialnym z realizację tego zadania jest Raytheon Australia, będący jednocześnie członkiem konsorcjum Air Warfare Destroyer Alliance, producenta okrętów.

Umowa na dostawę Phalanxów została zawarta jeszcze w 2009. Jej wartość wynosiła wówczas, według różnych źródeł, 35-40 mln USD. Za sam montaż zestawów odpowiada Raytheon Missile Systems. Australijska filia amerykańskiego koncernu tylko je kupuje i przekazuje do montażu odpowiedzialnej za budowę okrętów stoczni Australian Submarine Corporation (ASC) z Adelaide na południu kraju.

Pod koniec 2012 Raytheon przekazał stronie australijskiej zestaw Phalanx CIWS Block 1B przeznaczony dla 1. z Hobartów, przyszłego HMAS Hobart. Proces jego montażu jest najbardziej zaawansowany z całej trójki. Na początku kwietnia jeden z podwykonawców, przedsiębiorstwo MG Engineering, dostarczył ASC maszt okrętu (Maszt pierwszego Hobarta, 2013-04-03).

 Phalanx dla ostatniego z niszczycieli, Sydney, jest obecnie montowany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.