Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Harris doposaży wojska lądowe Brunei

Wojska lądowe, 13 maja 2013

Amerykański Harris poinformował o otrzymaniu zlecenia na dostawę nieokreślonej liczby zestawów łączności radiowej dla armii Brunei.

Dostawy zestawów radiowych, w tym najprawdopodobniej także prezentowanych na zdjęciu RF-7800W HCLOS (High Capacity Line-of-Sight), zostały uwzględnione w 3. kwartale roku fiskalnego 2013 Harrisa, który kończy się na przełomie czerwca i lipca / Zdjęcie: Harris

Porozumienie ma wartość 40 mln USD. Zostało zawarte w pierwszych miesiącach br., jednak producent poinformował o nim dopiero niedawno. Harris nie podał terminarza realizacji dostaw.

Zamówienie dotyczy nieokreślonej liczby radiostacji rodziny Falcon III. Mają one zostać przekazane m.in. jednostkom wojsk lądowych Brunei jako element modernizacji ich wyposażenia, w tym m. in. systemów łączności.

Zakontraktowane wyposażenie ma zwiększyć potencjał operacyjny armii Brunei. Docelowo, systemy radiowe Harrisa nie tylko poprawią łączność pomiędzy poszczególnymi jednostkami wojskowymi, dodatkowo zwiększając ich interoperacyjność na polu walki. Pozwolą też siłom rządowym na efektywniejsze reagowanie w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa i stabilności państwa, tak zewnętrznego jak i wewnętrznego.

Ogłoszone przed kilkoma dniami zlecenie jest kolejnym, które amerykański producent otrzymał w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej przedsiębiorstwo informowało o umowie na dostawę Brazylii zestawów radiowych jako elementu realizacji 1. etapu programu dozoru granic, Sisfron (Sistema Integrado de Monitoramento de Fronteiras) (Harris doposaży Sisfron, 2013-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.