Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa

Marynarka wojenna, 13 maja 2013

Royal Navy poinformowała o zakończeniu prac montażowych na tylnej nadbudówce lotniskowca typu Queen Elizabeth, przyszłego HMS Queen Elizabeth.

Gotowa tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth. Konstrukcja ma 52 m długości, 14 m szerokości i 31 m wysokości. Jej masa to 753 t / Zdjęcie: Royal Navy

Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth została zmontowana na terenie stoczni BAE Systems w Scotstoun w Szkocji. W połowie czerwca zespół ma zostać przetransportowany na barce do Rosyth. Tam też wraz z końcem miesiąca zostanie połączony z resztą lotniskowca, który został zbudowany już w ponad 60% (Budowa Queen Elizabeth rozpoczęła się, 2009-07-09).

W tylnej nadbudówce będzie znajdował się zespół odpowiadający za nadzór operacji lotniczych przeprowadzanych z pokładu okrętu. Kontrolę nad samym lotniskowcem sprawować ma załoga przedniej nadbudówki, gdzie mieścić się będzie m.in. mostek dla kapitana i oficerów nawigacyjnych (Mostek dla HMS Queen Elizabeth, 2013-03-15).

Poza HMS Queen Elizabeth kontynuowane są też prace nad 2. z lotniskowców omawianego typu, przyszłym HMS Prince of Wales (Stępka pod Pince of Wales, 2011-05-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.