Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Medav kolejnym zaangażowanym w Sisfron

Wojska lądowe, 14 maja 2013

Należące do Saaba niemieckie przedsiębiorstwo Medav GmbH otrzymało zlecenie na dostawę zestawów monitoringu i analizy sygnałów radiowych w ramach realizacji brazylijskiego rządowego programu Sisfron.

Brazylijski rządowy system dozoru granic Sisfron opierać ma się na wykorzystaniu szerokiego zakresu narzędzi obserwacji i analizy, w tym m.in. stacji radiolokacyjnych oraz innych naziemnych i lotniczych (bsl) systemów rozpoznania, a także centrów dowodzenia, kierowania i łączności (w tym satelitarnej) / Rysunek: Defense Update

Porozumienie zostało ogłoszone wczoraj. Ma ono zostać zrealizowane w latach 2013-2016. W ramach wypełniania jego postanowień, producent dostarczy stronie brazylijskiej stacjonarne i mobilne urządzenia służące do monitorowania przestrzeni radiowej (częstotliwości: HF, VHF i UHF) oraz jej analizy m.in. namierzania i lokalizacji źródła.

Zlecenie dotyczy także dostaw kompleksowego systemu analizy danych rozpoznawczych ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition and Reconnaissance), a także zagwarantowania kompleksowego pakietu szkoleniowego dla operatorów. Na całej umowie zyskać powinna także brazylijska gospodarka, jako że wśród warunków porozumienia znalazł się zapis o offsecie i transferze technologii.

Umowa z Medav stanowi kolejny element realizacji 1. etapu rządowego programu dozoru granic Sisfron (Sistema Integrado de Monitoramento de Fronteiras) (Zlecenie na Sisfron podpisane, 2012-11-27). Za jego realizację odpowiada konsorcjum Tepro, składające się m.in. z kontrolowanych przez Embraer spółek Orbisat Industria oraz Savis Tecnologia e Sistemas. Ta ostatnia jest właśnie stroną porozumienia z niemieckim producentem.

Wcześniej oddzielne zlecenia na doposażenie Sisfron otrzymały także m.in. amerykański Harris (Harris doposaży Sisfron, 2013-05-10) oraz izraelski Elbit Systems (Doposażanie Sisfron, 2013-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra