Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przejęcie USNS Montford Point

Marynarka wojenna, 17 maja 2013

US Navy oficjalnie przejęła okręt przeładowczy klasy Mobile Landing Platform (MLP), USNS Montford Point (T-MLP 1).

USNS Montford Point (T-MLP 1) jeszcze na terenie stoczni GD NASSCO w San Diego. Okręt ma 239 m długości. Rozwija prędkość 15 w, a w jego zasięg wynosi 17,5 tys. km / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbyła się przed 3 dnami w San Diego. Nastąpiła po wodowaniu (Wodowanie USNS Montford Point, 2012-11-14) i chrzcie okrętu (USNS Montford Point ochrzczony, 2013-03-05) oraz poddaniu go serii testów morskich (USNS Montford Point po testach, 2013-03-25).

Okręt został podporządkowany U.S. Navy Military Sealift Command (MSC), które będzie nadzorować finalny etap testów morskich i instalowanie specjalistycznego wyposażenia wojskowego. Przewiduje się, że osiągnięcie pełnej gotowości operacyjnej zajmie ok. 2 lat.

USNS Montford Point jest jedną z 3 jednostek klasy MLP zbudowaną przez należącą do General Dynamics stocznię National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO). Pozostałe to: USNS John Glenn (T-MLP 2) i USNS Lewis B. Puller (MLP 3). Wodowanie pierwszego z nich zostało zaplanowane na jesień br. Kilka miesięcy później powinien zostać przekazany MSC.

Celem programu MLP jest uzyskanie zdolności do przeładunku na morzu pojazdów i ładunków wielogabarytowych na poduszkowce i barki desantowe. Jest to możliwe jedynie przy wykorzystaniu jednostek o niskich burtach i zastosowaniu specjalnych ramp przeładunkowych. Kontrakt na budowę pierwszych dwóch MLP został zawarty w 2011 (Zlecenie na budowę MLP, 2011-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra