Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BNS Apa w Brazylii

Marynarka wojenna, 27 maja 2013

Po dwóch miesiącach podróży brazylijski patrolowiec typu Amazonas (ex- Port of Spain), BNS Apa (P121) dotarł do portu w Rio de Janeiro.

W czerwcu br. strona brazylijska ma otrzymać 3. i ostatni z okrętów patrolowych typu Amazonas zbudowanych przez BAE System, BNS Araguari (P122) (na zdjęciu). Porozumienie zawarte między Brasílą a producentem patrolowców zakłada m.in. transfer technologii, umożliwiający Brazylijczykom budowę jednostek przez własne przedsiębiorstwa stoczniowe / Zdjęcie: Naval Technology

BNS Apa opuścił Wielką Brytanię w marcu i przeszedł do Rio przez Atlantyk (BNS Apa wyruszył w kierunku Brazylii , 2013-03-12, Drugi patrolowiec dla Brazylii, 2012-12-04). W czasie 2-miesięcznej podróży okręt odbył serię kurtuazyjnych wizyt głównie w portach wojennych państw afrykańskich: Angoli, Ghany, Mauretanii, Namibii, i Senegalu . W ich trakcie jednostka brała udział w kilku ćwiczeniach morskich, koncentrujących się m.in. na zwalczaniu zjawiska piractwa.

Dotarcie BNS Apa do Rio de Janeiro oznacza, że okręt może oficjalnie rozpocząć służbę. Razem z pierwszą jednostką typu Amazonas, BNS Amazonas (P120), która dotarła do Ameryki Południowej jesienią 2012 (Amazonas w Brazylii, 2012-10-10), Apa będzie zaangażowany m.in. w patrolowanie wód brazylijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej (głównie złóż ropy naftowej i łowisk) na południowym Atlantyku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.