Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zlecenie na fińskie JASSM

Lotnictwo wojskowe, 10 czerwca 2013

Lockheed Martin otrzymał kolejne zlecenie związane z przystosowaniem fińskich samolotów wielozadaniowych F-18  Hornet do przenoszenia pocisków samosterujących AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile).

Przystosowanie fińskich F-18 do przenoszenia pocisków JASSM zwiększy ich potencjał bojowy, ograniczony decyzją polityczną w chwili zakupu w latach 1990. / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Informacja o zleceniu, którego wartość wynosi 34,2 mln USD, została podana przez producenta dzisiaj. Porozumienie zakłada przekazanie Finom nieokreślonej liczby pocisków do prób w locie i dokumentacji technicznej, a także dalszą modyfikację oprogramowania komputerów pokładowych.

Zlecenie zostanie zrealizowane w ramach rządowego programu Foreign Military Sales. Prace odbędą się m.in. na terenie Naval Air Station Patuxent River w Maryland oraz Naval Air Warfare Center Weapons Division w China Lake w Kalifornii.

Jest to już 2. zlecenie dla Lockheed Martina związane z integracją pocisków JASSM z fińskimi F-18 (Integracja JASSM z fińskimi F-18, 2012-12-04). Wiąże się ono z planami zapewnienia Hornetom zdolności do wykonywania misji uderzeniowych (Uderzeniowe fińskie Hornety, 2012-03-04), stanowiąc tym samym część przyjętego w 2004 planu głębokiej modernizacji tych statków powietrznych, zakładającego ich wyremontowanie, unowocześnienie wyposażenia pokładowego oraz nabycie nowych typów uzbrojenia (Koszty modernizacji fińskich Hornetów, 2008-10-03, Fiński Hornet z AGM-154, 2010-06-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.