Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5000. AIM-9X od Raytheona

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 18 czerwca 2013

Raytheon poinformował o przekazaniu odbiorcom pięciotysięcznego kpr powietrze-powietrze AIM-9X Sidewinder.

Kpr AIM-9X Sidewinder trafiły do tej pory do wojsk lotniczych i marynarki wojennej USA oraz 9 odbiorców zagranicznych. W 2008 producent informował o przekazaniu 3000. pocisków tego typu / Zdjęcie: Raytheon

AIM-9X weszły do seryjnej produkcji w maju 2004. W pierwszej kolejności pociski trafiały do wojsk lotniczych i lotnictwa marynarki wojennej. Od 2005 rozpoczęły się dostawy do odbiorców zagranicznych. Poza USA Sidewindery modelu X trafiły do tej pory do 9 państw świata, w tym Polski. Cztery kolejne mają je otrzymać zaczynając od 2015.

W lutym 2012 poinformowano o tym, że MON skierował wstępną prośbę do DCSA, związaną z możliwym zakupem drugiej partii 93 takich pocisków (pierwszą dostarczono wraz z F-16C/D Block 52, 447 mln USD na obsługę F-16?, 2012-02-06).

Od kilku lat producent rozwija kolejną generację pocisku (Block II). W 2. połowie br. ma się zakończyć etap jej prób i oceny potencjału bojowego. Już w 2014 pierwsze egzemplarze najnowszych Sidewinderów mają trafić do USAF i US Navy oraz wybranych odbiorców zagranicznych (Sidewindery dla Holandii?, 2012-10-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.