Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irak wznawia zakup Mi-28NE

Lotnictwo wojskowe, 01 lipca 2013

Rosja dostarczy do Iraku ponad 10 śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE. Zostały one zamówione w 2012 w ramach kontraktu wartości 4,2 mld USD.

Mi-28NE, nazywany przez Rosjan Nocny Łowca, wyposażony jest w urządzenia termowizyjne i noktowizyjne oraz radar Ałmaz-280, pozwalający na wykrycie celów powietrznych i lądowych w odległości 10 km. Śmigłowiec jest uzbrojony m. in. w 30-mm działko, pociski powietrze - powietrze Igła-W i przeciwpancerne pociski kierowane Ataka-W / Zdjęcie: Rosoboroneksport

Informację o wysłaniu śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE do Iraku przekazał zastępca dyrektora generalnego Rosoboroneksportu Aleksander Michiejew. Śmigłowce mają być dostarczone wraz z uzbrojeniem i wyposażeniem.

Michiejew poinformował, że jest to pierwsza z zawartego w 2012 pakietu umów o współpracy pomiędzy Irakiem i Rosją (Rosyjska broń dla Iraku za 4,2 mld USD, 2012-10-09). Umowy dotyczą m.in. 30 śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE i 42 (według innych źródeł 50) mobilnych kompleksów przeciwlotniczych Pancyr-S1.

Kontrakt obejmuje także szkolenie pilotów i obsługi technicznej. Zamieszczona w rosyjskich mediach wypowiedz przedstawiciela Rosboroneksportu wskazuje, że rządy Rosji i Iraku doszły do porozumienia, w sprawie oskarżeń o korupcję. Kontrakt ten został zawieszony w listopadzie 2012 po tym, gdy na jaw wyszły działania korupcyjne urzędników irackiego ministerstwa obrony (Irak renegocjuje umowę z Rosją, 2012-11-13).

Irak będzie drugim zagranicznym użytkownikiem najnowszej wersji eksportowej śmigłowca uderzeniowego Mi-28N. W 2012 Kenia zamówiła 16 wiropłatów tego typu. Rosoboroneksport oferował Mi-28NE również Indiom (Apache zwyciężył w Indiach?, 2011-10-29), Wenezueli i Algierii, ale bez powodzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.