Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia chce zakupić torpedy MK 54

Lotnictwo wojskowe, 03 lipca 2013

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży Australii torped MK 54 wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Torpedy MK 54 mają być przenoszone przez zakupione 2011 australijskie śmigłowce MH-60R (na zdjęciu w barwach marynarki wojennej USA), a w przyszłości także samoloty P-8A Poseidon / Zdjęcie: US Navy

Według przesłanego do Kongresu zamówienia, Australia zamierza nabyć 100 torped MK 54 wraz z wyposażeniem dodatkowym m.in. w postaci zestawów ćwiczebnych. Zakup miałby dotyczyć także części zamiennych, dokumentacji technicznej, wsparcia logistycznego i szkolenia dla operatorów. Dodatkowo, Canberra zamierza też unowocześnić wyposażenie zestawu do prób MK 695.

Wartość potencjalnego zamówienia szacowana jest na 83 mln USD. Za jego realizację, w ramach rządowego programuForeign Military Sale, odpowiadać ma Raytheon Integrated Defense Systems. Porozumienie nie przewiduje offsetu.

Warto zaznaczyć, że Australia ma już wieloletnie doświadczenie w użytkowaniu torped MK 54. Docelowo mają je przenosić zakupione w 2011 śmigłowce pokładowe MH-60R Romeo (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16). W przyszłości Canberra planuje wyposażyć w nie samoloty P-8A Poseidon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.