Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australia chce zakupić torpedy MK 54

Lotnictwo wojskowe, 03 lipca 2013

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży Australii torped MK 54 wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Torpedy MK 54 mają być przenoszone przez zakupione 2011 australijskie śmigłowce MH-60R (na zdjęciu w barwach marynarki wojennej USA), a w przyszłości także samoloty P-8A Poseidon / Zdjęcie: US Navy

Według przesłanego do Kongresu zamówienia, Australia zamierza nabyć 100 torped MK 54 wraz z wyposażeniem dodatkowym m.in. w postaci zestawów ćwiczebnych. Zakup miałby dotyczyć także części zamiennych, dokumentacji technicznej, wsparcia logistycznego i szkolenia dla operatorów. Dodatkowo, Canberra zamierza też unowocześnić wyposażenie zestawu do prób MK 695.

Wartość potencjalnego zamówienia szacowana jest na 83 mln USD. Za jego realizację, w ramach rządowego programuForeign Military Sale, odpowiadać ma Raytheon Integrated Defense Systems. Porozumienie nie przewiduje offsetu.

Warto zaznaczyć, że Australia ma już wieloletnie doświadczenie w użytkowaniu torped MK 54. Docelowo mają je przenosić zakupione w 2011 śmigłowce pokładowe MH-60R Romeo (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16). W przyszłości Canberra planuje wyposażyć w nie samoloty P-8A Poseidon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.