Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek HS Proteus na Krecie

Marynarka wojenna, 10 lipca 2013

Okręt podwodny marynarki wojennej Grecji, HS Proteus (S 113), zderzył się u wybrzeży Krety z antycznym pomostem w okresu cywilizacji minojskiej.

Prezentowany na zdjęciu HS Proteus (S 113) został zwodowany w 1972 i w tym samym roku przyjęty do służby / Zdjęcie: MO Grecji

Do zdarzenia doszło dzisiaj we wczesnych godzinach popołudniowych, na terenie Zatoki Suda. Próbujący uniknąć zderzenia ze statkami cywilnymi okręt podwodny HS Proteus typu 209 (Grecy na lodzie?, 2011-05-17, Niemcy zamkną stocznię w Grecji?, 2009-02-07) zderzył się z pomostem pochodzącym z czasów antycznej cywilizacji minojskiej.

W wyniku zdarzenia nikt z członków załogi OP nie odniósł obrażeń. Sama jednostka także nie została uszkodzona. Brak jest jednak wiarygodnych informacji na temat strat wyrządzonych konstrukcji nadbrzeżnej.

Okręt o własnych siłach powrócił do zlokalizowanej w pobliżu bazy greckiej marynarki wojennej, Naval Dock Crete. Tam HS Proteus zostanie poddany przeglądowi, a specjalna komisja postara się wyjaśnić przyczyny zdarzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.