Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Eurocoptera z Politechniką Łódzką

Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 18 lipca 2013

Dzisiaj w Łodzi podpisano umowę o strategicznej współpracy konsorcjum Eurocopter z Politechnikę Łódzką. Dotyczy ona prowadzenie prac dotyczących technologii śmigłowcowych.

Stanisław Bielecki, Rektor Politechniki Łódzkiej (z prawej) i Jean-Brice Dumont – wiceprezes Eurocoptera ds. Badań i Rozwoju podpisują umowę o strategicznej współpracy / Zdjęcie: Politechnika Łódzka

Umowa o strategicznej współpracy pomiędzy obydwoma partnerami została sygnowana przez Jean-Brice’a Dumont’a – wiceprezesa Eurocoptera ds. Badań i Rozwoju, oraz Stanisława Bieleckiego – rektora Politechniki Łódzkiej.

Porozumienie jest efektem partnerstwa, które zostało nawiązane w 2007, i będzie polegać na wykorzystywaniu sprawdzonych możliwości Politechniki Łódzkiej w dziedzinie aerodynamiki i mechaniki płynów.

Jesteśmy dumni mogąc potwierdzić ważną rolę Politechniki Łódzkiej w rodzinie uczelni partnerskich Eurocoptera. Liczymy na dalszy rozwój naszej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju, która przyczynia się do umocnienia wiodącej pozycji Eurocoptera w branży śmigłowcowej – powiedział Jean-Brice Dumont.

Nasza współpraca pozwala nie tylko na osiągnięcie nowych celów, ale także na rozwój umiejętności i kompetencji pracowników naukowych Instytutu Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej, zaangażowanych w projekt – dodał Stanisław Bielecki. Dzięki tego typu projektom wyniki badań naukowych znajdują zastosowanie bezpośrednio w produkcji, czego bardzo często brakuje w relacjach z polskim przemysłem – dodał rektor łódzkiej uczelni.

Europejskie konsorcjum jest jednym z oferentów w przetargu na nowe śmigłowce wsparcia bojowego i zabezpieczenia (Trzy oferty w przetargu na śmigłowce , 2013-05-22). Kilka miesięcy temu Eurocopter podpisał umowę z WZL-1, dotyczącą uruchomienia dwóch linii montażowych – śmigłowców EC725 Caracal i silników turbinowych Makila 2 (Umowa WZL-1 z Eurocopterem i Turbomecą, 2013-04-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.