Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Obsługa polskich Herculesów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 sierpnia 2013

BAE Systems i Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. podpisały umowę w sprawie obsługi transportowców C-130E Hercules należących do Sił Powietrznych.

Siły Powietrzne RP mają obecnie na stanie 5 samolotów transportowych C-130E Hercules / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Porozumienie sygnowano w Fort Walton Beach, w stanie Floryda. W ramach umowy obydwie spółki realizować będą w przyszłości przeglądy strukturalne samolotów C-130E Hercules, eksploatowanych przez 33. Bazę Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych RP, znajdującą się w Powidzu (Przyjęcie ostatniego Herculesa, 2012-08-22). Okres obowiązywania kontraktu wynosi 5 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne 2 lata.

WZL-2 poszukiwały solidnego i doświadczonego dostawcy, który pomoże sprostać temu trudnemu zadaniu, powiedział Piotr Rutkowski, rzecznik prasowy WZL-2. Nasze partnerstwo z BAE Systems ma perspektywę dalszego rozwoju, nie tylko w zakresie floty C-130, ale także F-16 – podkreślił Piotr Rutkowski.

Na mocy zawartej umowy BAE Systems zagwarantuje Siłom Powietrznym RP szeroki zakres usług wsparcia, w tym obsługę techniczną, szkolenia personelu i ewentualne modyfikacje Herculesów, a także zajmie się planowaniem i utrzymaniem samolotów w eksploatacji.

Ta umowa to krok naprzód w realizacji naszej strategii. Chcemy współpracować z najlepszymi międzynarodowymi firmami, takimi jak WZL-2, powiedział Floyd McConnell, wiceprezes ds. zintegrowanych rozwiązań lotniczych w BAE Systems. Wciąż będziemy podejmować działania, by inwestować i rozwijać się w Polsce, zapewniając najwyższej jakości usługi wsparcia w zakresie utrzymania i modernizacji takich samolotów, jak C-130 dla Sił Powietrznych RP – dodał Floyd McConnell.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu BAE Systems podpisało umowę z innym polskim przedsiębiorstwem –WZL-1, dotyczącą przekazane kompetencje do prowadzenia obsług i napraw samolotów szkolenia zaawansowanego Hawk AJT, w przypadku wyboru tego typu przez Polskę (Porozumienie BAE Systems i WZL-1, 2013-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.