Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indyjskie pojazdy wojskowe dla Tanzanii

Wojska lądowe, 21 sierpnia 2013

Dotychczas Indie przekazały siłom zbrojnym Tanzanii blisko 600 pojazdów wojskowych. Do końca miesiąca to afrykańskie państwo otrzyma kolejne 88 wozów.

Indyjska pożyczka na zakup blisko 700 pojazdów wojskowych pozwoli na podniesienie potencjału bojowego sił zbrojnych Tanzanii. Poprawie ulegną możliwości transportowe wojsk lądowych, a także zdolność ewakuacji rannych z pola walki / Zdjęcie: Army Recognition

Od początku sierpnia Indie dostarczyły Tanzanii 591 pojazdów wojskowych, w tym m.in. samochody ciężarowe, ambulanse/pojazdy ewakuacji medycznej oraz wozy specjalistyczne. Do końca miesiąca władze w Dodomie mają otrzymać od New Delhi kolejne 88 pojazdów.

Rozpoczęte w sierpniu dostawy stanowią ostatni etap realizacji porozumienia zawartego między władzami Indii i Tanzanii na początku 2012. W jego ramach New Delhi zgodziła się na udzielenie Dadomie pożyczki na kwotę 36,5 mln USD. Środki finansowe zostały spożytkowane na zakup omawianego wyposażenia, za dostarczenie którego odpowiada Ashok Leyland.

Pomoc udzielana Tanzanii jest elementem zacieśniania współpracy polityczno-wojskowej Indii z tym państwem. Ma to o tyle duże znaczenie, że jest ono położone nad Oceanem Indyjskim, będącym w ostatnich latach areną indyjsko-chińskiej rywalizacji strategicznej (Chińskie OP na Oceanie Indyjskim, 2013-04-08). Z tego względu New Delhi zależy na rozbudowie sieci sojuszy militarnych na tym akwenie, której Dodoma jest istotnym elementem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.