Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prezentacja EC725

Lotnictwo wojskowe, 26 sierpnia 2013

Dzisiaj na lotnisku Babice w Warszawie odbył się pokaz możliwości śmigłowca Eurocopter EC725 Caracal.

EC725 startuje do pozorowanej misji ratownictwa bojowego

Jak wiadomo, Eurocopter EC725 Caracal jest jedną z konstrukcji biorących udział w przetargu na nowe śmigłowce wsparcia bojowego i zabezpieczenia dla Sił Zbrojnych RP (Trzy oferty w przetargu na śmigłowce , 2013-05-22, Umowa WZL-1 z Eurocopterem i Turbomecą, 2013-04-04). W związku z tym wiropłat odbywa tournee po naszym kraju, które rozpoczęło się w ubiegły weekend podczas pokazów lotniczych w Radomiu i zakończy się udziałem w kieleckim MSPO, w przyszłym tygodniu.

Desant specjalsów z CPA 30 metodą szybkiej liny

Przedstawiciele Eurocoptera zapoznali zgromadzonych dziennikarzy z konstrukcją EC725 i opowiedzieli o osiągach i możliwościach bojowych śmigłowca. Kolejnym punktem imprezy był pokaz misji ratownictwa bojowego. W prezentacji wzięła udział załoga Caracala ze składu eskadry Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) EH 1/67 Pyrénees, pod dowództwem kapitana Floriana Morilhata.

Ewakuacja razem z rozbitkiem metodą na winogrono / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Po odnalezieniu zestrzelonego lotnika wiropłat wykonał zawis niedaleko miejsca jego lokalizacji, a znajdująca się na pokładzie grupa specjalsów z Commando Parachutiste de l'Air 30 (CPA 30) wykonała desant metodą szybkiej liny. Po dotarciu do rozbitka i sprawdzeniu jego stanu cała grupa ewakuowała się z miejsca akcji metodą na winogrono, na linie podczepionej do śmigłowca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.