Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi test Agni V

Wojska lądowe, 15 września 2013

Indie przeprowadziły drugi udany test rakiety balistycznej Agni V o zasięgu 5 tys. km. Jej wstępna gotowość operacyjna jest planowana na 2015.

Zdjęcie: DRDO

Rakietę Agni V (Ustalono termin próby Agni V, 2013-09-13) wystrzelono z mobilnej wyrzutni umieszczonej w kompleksie startowym nr 4 Integrated Test Range (ITR) na wyspie Wheeler. Start nastąpił o 8:50 czasu lokalnego. Test zakończył się powodzeniem. Trwają analizy jego przebiegu.

Agni V to trójstopniowa rakieta balistyczna dalekiego zasięgu z silnikami na stały materiał pędny, rozwijana pod kontrolą DRDO (Defence Research and Development Organisation). Jej zasięg przekracza 5 tys. km. Agni V może przenosić głowice z ładunkami jądrowymi o masie ponad 1000 kg. Jej długość wynosi 17 m, a masa całkowita 50 tys. kg. Rakietę wyposażono w zdublowany system naprowadzania – inercyjny z żyroskopem laserowym (RINS) i MINS (Micro Navigation System), zapewniający dokładność trafienia na poziomie kilku metrów.

Dzisiejsza próba Agni V jest drugą w historii tej rakiety. Poprzednia, przeprowadzona 19 kwietnia 2012 także zakończyła się sukcesem (Indie przetestowały Agni V, 2012-04-19). Do wprowadzenia Agni V do uzbrojenia potrzeba jeszcze kilku testów, choć jest już możliwe uruchomienie produkcji niskoseryjnej. Wstępna gotowość operacyjna rakiety jest planowana na 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra