Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińczycy zamawiają Airbusy

Lotnictwo cywilne, 25 września 2013

Odbywająca się obecnie w Pekinie Aviation Expo China jest okazją do anonsowania nowych kontraktów zawartych przez Airbusa z przewoźnikami z ChRL.

A320neo w barwach BOC Aviation. Razem z ostatnim zamówieniem przewoźnik nabędzie 212 nowych Airbusów / Rysunek: Airbus

Zhejiang Loong Airlines, których bazą jest Hongzhou, stolica prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, podpisały memorandum o porozumieniu w sprawie kupna 20 samolotów z rodziny A320, w tym 11 A320ceo i 9 A320neo. Towarzystwo, które niedawno uzyskało zezwolenie miejscowych władz na operowanie, rozpocznie działalność już wkrótce. W pierwszej kolejności Zhejiang Loong Airlines obsługiwać będą loty z Hangzhou do Chengdu, Chongqing, Shenzhen i Xi’an. W ciągu następnych 3-5 lat przewoźnik zamierza uruchomić połączenia regionalne i międzynarodowe.

Kolejnym klientem są Qingdao Airlines, nowo utworzone towarzystwo z Qingdao, w prowincji Shandong, ktore zobowiązały się do kupna 23 samolotów z rodziny A320 – 5 A320ceo i 18 A320neo. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez rząd w Pekinie. Dostawy nowych samolotów rozpoczną się w 2016, ale przewoźnik rozpocznie działalność już w przyszłym roku, eksploatując wyleasingowane A320.

Natomiast zamówienie złożone przez BOC Aviation z Singapuru, będące spółką zależną Bank of China, dotyczy 13 samolotów z rodziny A320ceo i 12 z rodziny A320neo. Będą to A320 i A321, a wybór przeznaczonych dla nich zespołów napędowych zostanie dokonany w późniejszym terminie. Dzisiejsza umowa jest już kolejną zawartą z europejskim producentem. Rok temu BOC Aviation zamówiły 50 samolotów z rodziny A320 (BOC Aviation kupiła 50 Airbusów, 2013-01-15). Łącznie przewoźnik odbierze aż 212 nowych Airbusów – 206 z rodziny A320 i 6 A330.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.