Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arleigh Burke pod opieką Navantii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2013

Hiszpańskie przedsiębiorstwo stoczniowe Navantia zawarło porozumienie o wsparciu technicznym amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke.

Roczne wsparcie techniczne amerykańskich niszczycieli ma zająć Navantii 100 tys. - 200 tys. roboczogodzin / Zdjęcie: US Navy

Na mocy zawartego  w ostatnim czasie porozumienia Navantia zobowiązała się do zapewnienia wsparcia technicznego dla czterech amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które od 2014 mają stacjonować na terenie bazy hiszpańskiej marynarki wojennej w Rocie na południu kraju (Navantia wesprze amerykańskie niszczyciele, 2013-07-11, Hiszpanie zgadzają się na Aegis, 2012-11-19). Umowa ma obowiązywać przez rok, z możliwością jej przedłużenia nawet o 6 lat.

Hiszpanie będą odpowiedzialni za dokonywanie regularnych przeglądów amerykańskich okrętów, a także ich ewentualnych napraw. Navantia ma też ściśle współpracować z członkami załóg niszczycieli odpowiedzialnymi za utrzymanie ich w odpowiednim stanie technicznym.

Przypomnijmy, że amerykańskie niszczyciele będą stacjonować w Rocie w myśl porozumienia zawartego między Waszyngtonem a Madrytem pod koniec 2011. USA wyślą do Hiszpanii 4 okręty: USS Ross (na zdjęciu), USS Donald Cook, USS Porter (Okręt US Navy zderzył się z tankowcem, 2012-08-12) i USS Carney.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.