Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Arleigh Burke pod opieką Navantii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2013

Hiszpańskie przedsiębiorstwo stoczniowe Navantia zawarło porozumienie o wsparciu technicznym amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke.

Roczne wsparcie techniczne amerykańskich niszczycieli ma zająć Navantii 100 tys. - 200 tys. roboczogodzin / Zdjęcie: US Navy

Na mocy zawartego  w ostatnim czasie porozumienia Navantia zobowiązała się do zapewnienia wsparcia technicznego dla czterech amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które od 2014 mają stacjonować na terenie bazy hiszpańskiej marynarki wojennej w Rocie na południu kraju (Navantia wesprze amerykańskie niszczyciele, 2013-07-11, Hiszpanie zgadzają się na Aegis, 2012-11-19). Umowa ma obowiązywać przez rok, z możliwością jej przedłużenia nawet o 6 lat.

Hiszpanie będą odpowiedzialni za dokonywanie regularnych przeglądów amerykańskich okrętów, a także ich ewentualnych napraw. Navantia ma też ściśle współpracować z członkami załóg niszczycieli odpowiedzialnymi za utrzymanie ich w odpowiednim stanie technicznym.

Przypomnijmy, że amerykańskie niszczyciele będą stacjonować w Rocie w myśl porozumienia zawartego między Waszyngtonem a Madrytem pod koniec 2011. USA wyślą do Hiszpanii 4 okręty: USS Ross (na zdjęciu), USS Donald Cook, USS Porter (Okręt US Navy zderzył się z tankowcem, 2012-08-12) i USS Carney.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.