Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga partia T-6C+ dla Meksyku

Lotnictwo wojskowe, 25 października 2013

Wojska lotnicze Meksyku zawarły z koncernem Hawker Beechcraft umowę zakupu kolejnej partii 6 samolotów szkolno-bojowych T-6C+.

T-6C+ ze składu wojsk lotniczych Meksyku / Zdjęcie: Hawker Beechcraft

Anonsowane dziś porozumienie jest już drugim kontraktem pomiędzy Fuerza Aérea Mexicana (FAM, wojskami lotniczymi Meksyku) i Hawker Beechcraftem. Poprzednie, ze stycznia 2012, także dotyczyło pozyskania 6 T-6C+ (4 T-6C+ dla Meksyku, 2012-08-27).

Podobnie jak wówczas, także i teraz producent nie podał warunków finansowych umowy. Wiadomo tylko, że samoloty będą dostarczone przed końcem br., do jednej z baz w północnym Meksyku, po uzyskaniu niezbędnych licencji eksportowych rządu USA. Zastąpią one w służbie Pilatusy PC-7. Obecnie dla potrzeb FAM realizowany jest także dwuletni kontrakt wsparcia logistycznego i szkoleniowego.

Wyposażenie kabiny załogi T-6C+ stanowi awionika glass cockpit CMC Electronics Cockpit 4000, obejmująca m.in. trzy kolorowe wyświetlacze wielofunkcyjne i wskaźnik przezierny (HUD). Kabina została opancerzona kevlarem.

Pod skrzydłami znajduje się 6 węzłów podwieszeń, na których można przenosić uzbrojenie o maksymalnej masie 1519 kg, w tym bronie inteligentne, takie jak 114-kg i 227-kg bomby Paveway II, 70-mm pociski rakietowe kierowane laserowo i amunicję naprowadzaną przy pomocy GPS, przeciwpancerne pociski kierowane Hellfire oraz klasyczne środki uzbrojenia – zasobnik ze zdwojonym 12,7-mm km RN Herstal HMP-400LC, 113-kg bomby Mk81 i 227-kg Mk82 czy zasobniki z niekierowanymi pociskami rakietowymi LAU-68/131.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra