Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy lot nowego ATR Garudy

Lotnictwo cywilne, 02 grudnia 2013

Najnowszy nabytek linii Garuda Indonesia, samolot ATR 72-600, wykonał dziś pierwszy lot na terenie kraju.

Pierwszy ATR 72-600, należący do Garuda Indonesia, już jutro rozpocznie obsługę regularnych połączeń / Rysunek: ATR

Dziś linie lotnicze Garuda Indonesia zainaugurowały eksploatację najnowszego nabytku – samolotu komunikacji regionalnej ATR 72-600. Po raz pierwszy zaprezentowano go publicznie podczas niedawnego Dubai Airshow (Dubai 2013: Nowy ATR, 2013-11-17).

Samolot, na pokładzie którego znajdowali się przedstawiciele zarządu narodowego przewoźnika Indonezji, wykonał dziś lot z Denpasar na Bali do portów w Labuan Bajo (Komodo) i Bima (Sultan Muhammad Salahuddin). Nowy ATR rozpocznie obsługę regularnych połączeń już jutro, wykonując loty z Bali do Labuan Bajo i Ende oraz Bima i Mataram.

Jak wiadomo, przewoźnik zawarł z francusko-włoskim konsorcjum ATR umowę zakupu 25 samolotów, z opcją na 10 kolejnych (35 ATR dla Garuda, 2013-10-01). Dodatkowo obydwie strony podpisały porozumienie w sprawie obsługi technicznej indonezyjskich ATR 72-600. Ma ono obowiązywać przez 10 lat i dotyczy także zapewnienia dostaw kluczowych części zamiennych, m.in. śmigieł z centrum w Singapurze.

Obecnie flota Garuda Indonesia liczy 126 samolotów, w tym Airbusy A320 i A330 (Garuda odbierają pierwszego A330-300, 2013-09-27), Boeingi 737, 747 i 777 (Pierwszy Boeing 777-300ER dla Garuda, 2013-07-03) oraz Bombardiery CRJ 1000. Siatka połączeń narodowego przewoźnika Indonezji obejmuje 39 destynacje krajowych i 20 zagranicznych w Azji Pd.-Wsch., na Bliskim Wschodzie, w Australii i Europie. Hubami linii są porty Dżakarta, Denpasar, Makassar i Medan.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.