Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe samochody patrolowe dla Japonii?

Wojska lądowe, 12 grudnia 2013

Japońskie Siły Samoobrony (JSDF) rozważają zakup nowych samochodów patrolowych.

Zapowiadany zakup nowych samochodów patrolowych zostanie najprawdopodobniej uwzględniony w perspektywie budżetowej resortu obrony na rozpoczynający się 1 kwietnia rok fiskalny 2014/2015 / Zdjęcie: MO Australii

Według informacji przekazywanych przez lokalne media, Tokio rozważa zakup nieokreślonej liczby samochodów patrolowych. Wybór miałby dokonać się pomiędzy M-ATV amerykańskiego Oshkosh Defense, a Bushmasterem (na zdjęciu) od Thales Australia.

Szczegóły potencjalnego zakupu nie są znane. JSDF mają prowadzić już jednak wstępne rozmowy z obydwoma przedsiębiorstwami. Nie wiadomo jednak, czy w ramach cięcia kosztów Tokio nie zdecyduje się na odkupienie egzemplarzy któregoś z wymienionych modeli pozostających na stanie wojsk lądowych Australii (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14) lub USA, a w przeszłości użytkowanych np. w Afganistanie (M-ATV w Afganistanie, 2009-10-01).

Ewentualny zakup nowych samochodów patrolowych ma pozwolić na doposażenie japońskich zamorskich misji wojskowych i/lub politycznych. Zgodnie z niedawną zmianą ustawodawstwa, JSDF mogą bowiem użytkować określone klasy pojazdów wojskowych poza granicami państwa, jeżeli przyczynią się one do podniesienia stopnia ochrony wydelegowanych za granicę pracowników któregoś z resortów rządowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.