Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna udana próba Prithvi II

Wojska lądowe, 07 stycznia 2014

Indie przeprowadziły dziś pierwszą w tym roku próbę pocisku balistycznego Prithvi II.

Zdjęcie: DRDO

Tradycyjnie już (Próba Prithvi II, 2013-08-12), próba została przeprowadzona z terenu poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu stanu Orissa. Nad jej przebiegiem czuwali przedstawiciele rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO).

Odpalenie pocisku nastąpiło o 09:48 czasu miejscowego. Prithvi II trafił w cel, znajdujący się na wodach Zatoki Bengalskiej. Lot pocisku śledzony był m.in. przez okręty Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) znajdujące się na tym akwenie.

Dzisiejsza próba była pierwszą w br. zrealizowaną przy użyciu pocisku balistycznego Prithvi II. Stanowiła ona element szkolenia żołnierzy odpowiadających za jego obsługę, jako że pocisk został już przyjęty na stan sił zbrojnych Indii.

Pociski rodziny Prithvi rozwijano w ramach rządowego programu Integrated Guided Missile Development Programme (IGMDP). Pierwsze próbne odpalenie zrealizowano w 1996, a program rozwojowy zakończono w 2004.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.