Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakty na Rafale F3R

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 10 stycznia 2014

Dzisiaj przyznano kontrakty na dalszy rozwój samolotu wielozadaniowego Rafale.

Linia montażowa Rafale w zakładach w Bordeaux-Merignac. Dotychczas producent dostarczył wojsku 126 Rafale. 87 z nich eksploatują wojska lotnicze, a lotnictwo marynarki wojennej ma na stanie 39 kolejnych / Zdjęcie: Dassault Aviation

Wręczenie odpowiednich dokumentów odbyło się dziś, w zakładach Dassault Aviation w Bordeaux-Merignac, podczas wizyty Ministra Obrony Francji Jean-Yves Le Driana. Przemysłowcy zakończyli w tej sprawie negocjacje z rodzimą agencją ds. zamówień wojskowych (DGA) 30 grudnia ub. r. Wartość wszystkich przedsięwzięć, które mają zaowocować powstaniem nowego standardu Rafale, zwanego F3R, wynosi ok. 1 mld EUR (4,18 mld PLN). W program zaangażowanych jest ponad 500 francuskich przedsiębiorstw.

Samoloty najnowszej wersji mają być zdolne do przenoszenia pocisków powietrze-powietrze dalekiego zasięgu MBDA Meteor (Meteor przetestowany, 2012-10-18), bomb Sagem AASM naprowadzanych laserowo (Zakończenie prób SBU-64, 2013-04-08) i zasobników celowniczych PDL-NG. Za sumę 119 mln EUR Thales Optronics dostarczy wojsku 20 zasobników, z czego 16 w latach 2018-2019. Unowocześnione zostaną także inne urządzenia zabudowane w Rafale, m. in. układy nawigacyjne, łącze informacyjne, radiolokator RBE2 (Pierwszy Rafale z RBE2, 2012-10-03) i układ walki elektronicznej SPECTRA. Sprawdzenie spełniania wymagań stawianych Rafale F3R i jego zdolności bojowej ma odbyć się w 2018.

Dotychczas producent dostarczył 126 ze 180 Rafale zamówionych przez rząd w Paryżu. 87 z nich (45 jednomiejscowych C i 42 dwumiejscowe B) eksploatują Armee de l’Air (wojska lotnicze), a Aviation Navale (lotnictwo marynarki wojennej) ma na stanie 39 pokładowych Rafale M. Wszystkie francuskie Rafale wylatały łącznie prawie 120 tys. h., z czego 16 tys. h podczas misji bojowych w Afganistanie, Libii i Mali.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.