Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Protectory dla Irlandii

Wojska lądowe, 13 stycznia 2014

Wojska lądowe Irlandii zakupiły od norweskiego Kongsberga zdalnie sterowane moduły uzbrojenia (zsmu) Protector M151 RWS dla kołowych transporterów opancerzonych Mowag Piranha III.

Wojska lądowe Irlandii zakupiły 80 kołowych transporterów opancerzonych Mowag Piranha III. Pojazdy występują w wersjach: transportera piechoty, wozu dowodzenia, ambulansu, wozu zabezpieczenia technicznego i wozu rozpoznania. To właśnie ta ostatnia odmiana powinna zostać najszybciej doposażona w Protectory M151 RWS / Zdjęcie: Hibernian

Wartość porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości. Pierwsze Protector M151 RWS rozpoczną będą przekazane we wrześniu br. Kolejne zsmu zostaną dostarczone Irlandczykom w ciągu 5 lat.

Zakup M151 stanowi element szerszego programu modernizacji irlandzkich transporterów, niezbędnego mając na uwadze fakt, że pojazdy zostały zakupione na przełomie wieku.

Dla norweskiego producenta jest to już kolejne w ostatnim czasie zlecenie dotyczące oferowanych przez siebie zsmu. W minionych miesiącach Kongsberg został także zobowiązany do remontu i/lub modernizacji Protector M151 RWS użytkowanych przez wojska lądowe Kanady (Remont kanadyjskich Protector M151 RWS, 2013-10-17) i Australii (Kongsberg zmodernizuje australijskie Protectory, 2013-12-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra