Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kfir rozbił się w Kolumbii

Lotnictwo wojskowe, 19 lutego 2014

Samolot IAI Kfir TC.12 rozbił się wczoraj podczas lotu treningowego w centralnej części Kolumbii, w pobliżu bazy lotniczej Palanquero. W katastrofie zginął jeden z pilotów.

Kolumbijczycy utracili już cztery szkolno-bojowe samoloty Kfir TC.12. Na zdjęciu jeden z myśliwców, który rozbił się po wypadnięciu z pasa w 2009 / Zdjęcie: FAC

Fuerza Aérea Colombiana (FAC) utraciły wczoraj o 16.53 czasu miejscowego w wyniku wypadku w okolicy rzeki Magdalena jeden z trzech dwumiejscowych samolotów IAI Kfir TC.12 o numerze FAC3006. Jeden z pilotów zdołał się bezpiecznie katapultować i przeżył z niewielkimi obrażeniami, drugi zginął. Trwa śledztwo mające wyjaśnić powody wypadku.

Jest to czwarty Kfir TC.12 utracony przez FAC od 2009: 20 lipca 2009 samolot o numerze FAC3004 został poważnie uszkodzony i został spisany ze stanu, gdy wypadł z pasa przy lądowaniu, 30 września 2010 FAC3005 spadł w terenie rolniczym niedaleko Satander, piloci bezpiecznie opuścili myśliwiec i 27 września 2013 niedaleko bazy Palanquero rozbił się FAC3003, dwóch członków załogi zostało poważnie rannych.

Ostatnie wypadki zmniejszyły liczbę izraelskich samolotów wykorzystywanych przez wojska lotnicze Kolumbii  do 19 jednomiejscowych C.10/12 i jednego dwumiejscowego szkolno-bojowych TC.12 (FAC3007).

Kolumbia zamierza w ciągu 3-4 następnych lat kupić nowe samoloty wielozadaniowe (Kolumbia poszukuje nowych samolotów bojowych , 2013-11-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.