Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt chińsko-turecki prawie gotowy

Przemysł zbrojeniowy, 31 marca 2014

Przedstawiciel koncernu CPMIEC poinformował, że kontrakt na dostawę chińskich systemów przeciwlotniczych FD-2000 dla Turcji jest prawie gotowy do podpisania.

Przedstawiciel koncernu CPMIEC (China Precision Machinery Export-Import Corp.) po raz pierwszy publicznie zabrał głos na temat wygranego przetargu na dostawy dla Turcji (w ramach w ramach programu T-LORAMIDS) chińskich systemów przeciwlotniczych dalekiego zasięgu HQ-9 (FD-2000, kopia rosyjskiego S-300, Zakup FD-2000 przez Turcję nie jest przesądzony, 2013-10-01). Podczas DIMDEX 2014 (International Maritime Defence Exhibition) w Doha w Katarze chiński koordynator programu, Wu Yang poinformował, że umowa jest prawie gotowa do podpisania. Według wcześniej ujawnionych informacji, jej wartość ma wynieść 3,44 mld USD (10,5 mld zł).

Wybór przez Turcję CPMIEC, jako dostawcy systemu przeciwlotniczego, wywołał silny opór USA. Amerykanie twierdzą, że koncern z ChRL jest objęty ich sankcjami. Co więcej, chiński system może okazać się niekompatybilny z systemami przeciwlotniczymi innych krajów NATO. Ankara odpowiada, że sankcje innych krajów jej nie interesują, jeżeli szkodzą tureckiej gospodarce, a kontrakt zawiera korzystne zapisy offsetowe – o transferze technologii i udziale rodzimych przedsiębiorstw w przyszłej produkcji. Turcja będzie też mogła samodzielnie modernizować i rozwijać zakupione systemy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.