Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na Patrioty dla Kuwejtu

Wojska lądowe, 04 lipca 2013

Departament Obrony USA zlecił Lockheed Martinowi dostawę pocisków i zestawów modernizacyjnych dla wyrzutni systemu przeciwlotniczego Patriot. Odbiorcą ma być Kuwejt.

Opublikowane przed kilkoma dniami zlecenie jest elementem porozumienia zawartego między Departamentem Obrony USA i Lockheed Martinem jeszcze w styczniu br. Jego pełna wartość wynosi obecnie 1,06 mld USD. Dostarczone w ramach jego realizacji elementy systemu Patriot mają trafić do sił zbrojnych USA oraz państw trzecich w ramach programu Foreign Military Sale / Zdjęcie: US Army

Zlecenie zostało anonsowane przed 2 dniami. Jego wartość wynosi 308,3 mln USD. W ramach realizacji Lockheed Martin dostarczy odbiorcy pociski PAC-3 oraz zestawy modernizacyjne dla wyrzutni systemu przeciwlotniczego Patriot. Strona zamawiająca nie podała terminarzu zleconych prac.

Odbiorcą zamówionych w ramach programu Foreign Military Sale elementów systemu Patriot ma być Kuwejt. Podmiot zlecający nie wyjaśnia tego, ale najprawdopodobniej omawiany kontrakt dotyczy zestawów przeciwlotniczych, chęć zakupu których państwo to ogłosiło przed niemal rokiem (Pociski PAC-3 dla Kuwejtu, 2012-07-26).

Przypomnijmy, że w przesłanym wówczas przez DSCA do Kongresu dokumencie znajdowało się zamówienie na 60 pocisków PAC-3, 20 wyrzutni, oraz po 4 stacje radiolokacyjne i stanowiska dowodzenia. Wartość porozumienia miała sięgać 4,2 mld USD.

W połowie czerwca br. amerykański Raytheon informował o tym, że negocjacje w sprawie kontraktu na wymienione uzbrojenie zbliżają się ku końcowi (Patrioty dla Kuwejtu coraz bliżej, 2013-06-19. Mogłoby to oznaczać, że zlecone Lockheed Martinowi przed kilkoma dniami prace mają dotyczyć zamówienia złożonego przez Kuwejt w lipcu 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.