Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rośnie sprzedaż Bombardierów

Lotnictwo cywilne, 01 kwietnia 2014

Koniec marca był pomyślny dla kanadyjskiego producenta, który podpisał kolejne umowy na sprzedaż samolotów komunikacji regionalnej.

Q400 Next Gen w barwach Hawaii Island Air

Ostatniego dnia marca Bombardier zawarł aż trzy kontrakty, dotyczące sprzedaży produkowanych przez siebie samolotów.

Amerykańskie towarzystwo Hawaii Island Air zamówiło dwa turbośmigłowe Q400 NextGen, z opcją na 4 kolejne samoloty tego typu. Będą one dostarczone w konfiguracji dwuklasowej, przystosowanej do przewozu 71 pasażerów. Wartość zamówienia, według cen katalogowych, to ok. 60,9 mln USD (184,4 mln zł). W przypadku wykorzystania opcji wzrośnie ona do 188 mln USD (569,2 mln zł).

Nok Air będą pierwszym towarzystwem, które odbierze Q400 Next Gen o pojemności 86 miejsc

Natomiast linie Nok Air z Tajlandii postanowiły zamienić opcję zakupu na zamówienie firmowe, zagwarantowaną na mocy umowy z listopada 2013. W ramach porozumienia przewoźnik zakupi 2 Q400 NextGen, za sumę 64 mln USD (193,8 mln zł). Jak wiadomo, Nok Air będą pierwszym towarzystwem, które odbierze samoloty w konfiguracji o zwiększonej pojemności, umożliwiającej przewiezienie 86 podróżnych (Większa pojemność Q400, 2014-01-02).

Do 2016 China Express ma dysponować flotą złożoną wyłącznie z CRJ200 i CRJ900 NextGen (na zdjęciu) / Rysunki i zdjęcie: Bombardier

Podobnie postąpiło towarzystwo China Express Airlines, które wykorzystało opcję zakupu 3 odrzutowców CRJ900 Next Gen. Umowa w tej sprawie została zawarta w grudniu 2013 (Kolejne CRJ dla China Express, 2013-12-03). Wartość samolotów to 136 mln USD (411,8 mln zł). China Express, których hubem jest port lotniczy Chongqing-Jiangbei, są pierwszymi prywatnymi liniami regionalnymi w ChRL. Założono je w maju 2006. Ich siatka połączeń obejmuje 44 miasta w ChRL. Flota China Express liczy obecnie 5 CRJ200 i 9 CRJ900 NextGen, te ostatnie o pojemności 84 miejsc. Do 2016 liczba samolotów przewoźnika wzrośnie do 29 odrzutowych CRJ.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.