Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kobiety będą służyć na francuskich OP

Marynarka wojenna, 17 kwietnia 2014

Marynarka wojenna Francji zdecydowała się na zniesienie zakazu służby kobiet na pokładach atomowych okrętów podwodnych.

Decyzja o służbie kobiet na pokładach francuskich atomowych okrętów podwodnych, mimo pozytywnych reakcji ze strony opinii publicznej, wzbudza obawy o ich zdrowie fizyczne i psychiczne, a także o dyscyplinę na pokładzie, w związku z brakiem prywatności i przebywaniem przez marynarzy w ograniczonej przestrzeni / Zdjęcie: MO Francji

Pierwsze kobiety będą mogły rozpocząć służbę na pokładach francuskich atomowych OP już w 2017. W br. Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) wybierze 3 kandydatki, które w 2015 rozpoczną obowiązkowe przeszkolenie.

W pierwszej kolejności kobiety będą służyć na pokładach strategicznych okrętów typu Triomphant. Ich wnętrze zostanie specjalnie do tego celu przystosowane, co wiążę się z wydzieleniem oddzielnych kabin sypialnych czy pomieszczeń sanitarnych. W przyszłości kobiety będą mogły rozpocząć służbę na nowych atomowych OP typu Barracuda, które mają zastąpić obecnie eksploatowane jednostki typu Rubis (Postępy budowy Barracudy, 2011-12-20).

Decyzja dowództwa Marine Nationale, choć przełomowa w historii tego rodzaju francuskich sił zbrojnych, jest kontynuacją pewnego trendu, zapoczątkowanego przed kilkoma laty przez US Navy i Royal Navy. Te wprowadziły lub też zapowiedziały wprowadzenie zmian w polityce kadrowej, odpowiednio, w 2010 i 2011 (Pierwsze kobiety na pokładach OP, 2010-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra