Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ekspansja Wizz Air w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 22 kwietnia 2014

Węgierski przewoźnik zwiększa oferowanie z portu lotniczego Gdańsk. To kolejny etap ekspansji w naszym kraju.

Linie Wizz Air, jedno z wiodących niskokosztowych towarzystw w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiły dzisiaj dalsze plany rozwoju działalności operacyjnej w Polsce. Do bazy w porcie lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy dołączy 5. samolot.

Będzie on przeznaczony do obsługi nowego połączenia z Gdańska na Maltę, które zostanie uruchomione już 20 czerwca. Rejsy na tę śródziemnomorską wyspę wykonywane będą 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Dzięki nowemu samolotowi, od 19 czerwca zwiększona zostanie również częstotliwość innych, już funkcjonujących połączeń. Loty do Londynu-Luton wykonywane będą 18 razy w tygodniu, do Sztokholmu-Skavsta 11 razy tygodniowo, a do Oslo-Torp i Bergen 7 razy w tygodniu. Do Ålesund odbywać się będzie 5 rejsów tygodniowo, a do Kolonii – 3. Jest to kolejny progres, w porównaniu z siatką połączeń ogłoszoną w marcu br.(Wizz Air rozszerza ofertę w Polsce , 2014-03-28).

Dzięki wspomnianym posunięciem w sezonie letnim 2014 flota Wizz Air w Polsce składać się będzie z 16 Airbusów A320, o pojemności 180 miejsc. Przewoźnik posiadać będzie po 5 samolotów w Gdańsku i Katowicach, 4 na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz po 1 w Poznaniu i Wrocławiu.

Łącznie towarzystwo dysponuje 47 A320, operującymi z 17 baz na ponad 300 trasach łączących 96 lokalizacji w 35 krajach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.