Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

13,5 mln pasażerów Wizz Air

Lotnictwo cywilne, 07 stycznia 2014

Niskokosztowe towarzystwo z Węgier przewiozło w ub. r. 13,5 mln pasażerów.

Zdjęcie: Wizz Air

Wynik ten oznacza 12-% wzrost ilości przewiezionych podróżnych w skali roku. Średni współczynnik obłożenia miejsc w samolotach wyniósł 86%.

Flota Wizz Air składa się obecnie z 45 Airbusów A320, o pojemności 180 miejsc w konfiguracji jednoklasowej. W br. dołączy do nich kolejnych 8 samolotów tego typu. W niedalekiej przyszłości we flocie znajdą się także A321 (Wizz Air zamawiają Airbusy A321, 2013-10-18).

W 2014 będą one obsługiwać wciąż rozwijającą się siatkę połączeń, operując m.in. z nowych baz we Lwowie na Ukrainie i Krajowej w Rumunii (Nowa baza Wizz Air, 2013-11-14). Przewoźnik planuje w najbliższych miesiącach rozszerzenie oferty już realizowanych lotów z Warszawy, Bukaresztu, Budapesztu, Skopje, Sofii i Wilna.

Obecnie oferta Wizz Air obejmuje ponad 300 tras, do 35 państw. W 2013 Wizz Air przewiózł w Polsce 4,3 mln pasażerów. Siatka połączeń z naszego kraju składa się z 83 tras (10 mln pasażerów Wizz Air w Katowicach, 2013-10-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra