Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dziesięć Virginii dla US Navy

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 kwietnia 2014

Waszyngton zlecił General Dynamics Electric Boat budowę i dostawę dziesięciu atomowych okrętów podwodnych typu Virginia za 17,6 mld USD (53,4 mld zł).

Co najmniej 30 atomowych okrętów podwodnych typu Virginia trafi w przyszłości do US Navy / Zdjęcie: General Dynamics

Zlecenie dotyczy budowy dziesięciu atomowych okrętów podwodnych typu Virginia czwartej serii dostaw w tempie dwóch jednostek rocznie. Budowa pierwszego z nich, o numerze SSN 792, rozpocznie się 1 maja. Ostatni, SSN 801, zostanie przekazany US Navy w 2023.

Obecnie GD:EB wraz z Newport News Shipbuilding (NNS) odpowiadają za budowę 8 jednostek trzeciej serii. Od poprzednich odróżniają się one zmodyfikowaną wyrzutnią pocisków samosterujących MAURC (Multiple All-Up-Round Canister) oraz nowocześniejszą aparaturą sonarową. Okręty czwartej serii będą z kolei cechować się zwiększoną trwałością użytkową. Nie będą też tak często poddawane przeglądom w suchym doku.

Jednostki typu Virginia mają docelowo zastąpić w linii obecnie eksploatowane okręty typu Los Angeles. Omawiane zlecenie było zapowiadane od dłuższego czasu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, producent otrzymał szereg zamówień na nabycie i magazynowanie materiałów pod budowę nowych okrętów, związanych głównie z układem pędnym oraz elementami kadłuba (Ciąg dalszy przygotowań pod Virginie, 2014-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.