Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dziesiąta Virginia w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 września 2013

Już jutro zostanie przyjęty do służby dziesiąty okręt podwodny typu Virginia, USS Minnesota (SSN 783).

Virginie mają zastąpić jednostki typu Los Angeles. US Navy zamierza wprowadzić do służby nawet 51 OP tego typu. Na zdjęciu USS California (SSN 781). Podobnie, jak USS Virginia, także i ten okręt zbudowany został w ramach 2. transzy (Block II). Jednostka znajduje się w służbie od jesieni 2011 / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbędzie się na terenie Naval Station Norfolk w Wirginii na wschodzie kraju. USS Minnesota będzie dziesiątym okrętem typu Virginia przyjętym do służby w US Navy. Budowa okrętu rozpoczęła się w 2008. Do jego wodowania i chrztu doszło jesienią 2012 (Wodowanie Minnesoty, 2012-11-12, USS Minesota już jutro, 2012-10-26).

W ostatnich miesiącach USS Minnesota poddawany był serii kompleksowych prób morskich, realizowanych zarówno przez producenta okrętu, należącą do Huntington Ingalls Industries (HII) stocznię Newport News Shipbuilding oraz jego przyszłego użytkownika (Pierwsze testy Minnesoty, 2013-05-08, Coraz bliżej służby USS Minnesota, 2013-05-20).

USS Minnesota (SSN 783) został ochrzczony na terenie zakładów stoczniowych Newport News Shipbuilding w Wirginii. Prezentowana na zdjęciu uroczystość odbyła się 27 października 2012 / Zdjęcie: NNS

USS Minnesota jest ostatnim okrętem omawianego typu budowanym w ramach drugiej transzy (Block II). Zmiany wprowadzone w nowszych Virginiach koncentrują się m.in. wokół aparatury sonarowej. Modyfikacji uległy również wyrzutnie pocisków samosterujących Tomahawk - dotychczasowe 12 jednorurowych zastąpiono dwoma sześciorurowymi MAURC (Multiple All-Up-Round Canister).

Virginie mają częściowo zastąpić obecnie użytkowane okręty typu Los Angeles. Pierwotnie US Navy zakładała wprowadzenie do służby 30 tych nowoczesnych jednostek. W ostatnich tygodniach pojawiły się jednak informacje wskazujące na możliwość zwiększenia ich docelowej liczebności aż o 21 okrętów.

Plany te muszą zostać najpierw zaakceptowane przez Pentagon. Ewentualna zgoda Departamentu Obrony wiązałaby się z koniecznością alokacji dodatkowych środków finansowych na kontynuację programu Virginii. Według założeń US Navy, wszystkie 51 okrętów podwodnych miałoby wejść do służby do połowy trzeciej dekady XXI wieku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.