Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja negocjuje zakup AS565

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 05 maja 2014

Przedstawiciele marynarki wojennej Indonezji i PTDI prowadzą rozmowy w sprawie zakupu śmigłowców AS565.

Zdjęcie: Airbus Helicopters

Według informacji tygodnika Flight, Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (TNI–AL, marynarka wojenna Indonezji) negocjuje z przedsiębiorstwem PT Dirgantara Indonesia (PTDI) szczegóły transakcji zakupu nowych śmigłowców ZOP.

W grę wchodzi nabycie 11-16 wiropłatów Airbus Helicopters AS565 Panther (na zdjęciu). Prezes PTDI, Arie Wibowo potwierdza, że chodzi o ten typ, ale nie precyzuje liczby śmigłowców. Według niego TNI-AL potrzebuje co najmniej 11 nowych wiropłatów ZOP.

Zdaniem Wibowo kontrakt powinien zostać podpisany przed końcem br. Dostawy powinny rozpocząć się w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy i zakończyć po kolejnych 2 latach, jednak ostateczny termin uzależniony jest od liczny śmigłowców i ich wyposażenia.

Jeżeli porozumienie dojdzie do skutku, PTDI odbierze AS565 od Airbus Helicopters i zajmie się ich wyposażaniem w rodzimej wytwórni. Prezes Wibowo uważa, że fakt ten przesądził o wyborze Panthera, a nie konkurencyjnego Super Lynxa 300, oferowanego przez koncern AgustaWestland. 

Związki PTDI z Airbus Helicopters (dawnym Eurocopterem) trwają od trzech dekad. Początkowo Indonezyjczycy produkowali na licencji śmigłowce Bo105 i SA330 Puma. Od 2008 w zakładach w Bandung wytwarzane są płatowce wiropłatów AS332 Super Puma. W listopadzie 2013 PTDI dostarczył europejskiemu przedsiębiorstwu pierwszy kompletny kadłub śmigłowca z rodziny EC225/725 (Pierwszy kadłub Eurocoptera z Indonezji, 2013-11-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.