Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SonAir odbiera kolejnego EC225

Lotnictwo cywilne, 06 maja 2014

Spółka z Angoli odebrała 12. śmigłowiec Airbus Helicopters EC225.

Flota SonAir liczy obecnie 12 EC225 (najnowszy nabytek na zdjęciu), 4 AS332 L2 i 3 AS365 N3 / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Wczoraj w Marignane we Francji przedstawiciele Airbus Helicopters przekazali spółce SonAir z Angoli, kolejny, 12. już śmigłowiec średni EC225. W uroczystości wzięli udział prezes Airbus Helicopters Guillaume Faury i prezes SonAir João Andrade.

Nowy wiropłat będzie przeznaczony do transportu osób i ładunków na platformy zajmujące się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego, dla potrzeb jednego z obecnych klientów. Flota SonAir składa się wyłącznie ze śmigłowców produkcji Airbus Helicopters i liczy 11 EC225, cztery AS332 L2 i trzy AS365 N3.

EC225 jest 11-tonowym śmigłowcem z rodziny Airbus Helicopters Super Puma. Do chwili obecnej na całym świecie wiropłaty te wylatały ponad 300 tys. h, wykonując misje transportu na platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego, zadania poszukiwawczo-ratownicze (SAR), porządku publicznego i misje wojskowe.

SonAir nabywa obecnie łącznie 5 dodatkowych EC225, z których 3 zostaną wypożyczone od Milestone Aviation Group (Więcej wiropłatów dla Milestone Aviation, 2013-03-08), a 2 inne będą zakupione bezpośrednio. Umożliwi to spółce świadczenie usług śmigłowcowych dla 3 nowych partnerów i 2 obecnych klientów.

SonAir Serviço Aereo, SA, jest spółką zależną Sonangol Group, wyspecjalizowanego operatora lotniczego w Angoli, używającego zarówno śmigłowców, jak i samolotów. Świadczy on usługi transportowe dla wszystkich dużych przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego i dla potrzeb rządu Angoli, a także wykonuje loty czarterowe z USA do Angoli, dla potrzeb przedsiębiorstw sektora energetycznego (Angola zaprasza polskie przedsiębiorstwa , 2014-02-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.