Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nocna próba Agni I znów przełożona

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lutego 2014

Pierwsza w historii nocna próba rakiety balistycznej Agni I została po raz kolejny przełożona. Powodem były niezdefiniowane problemy techniczne.

Zapowiadana od dłuższego czasu nocna próba Agni I zostanie przeprowadzona z terenu kompleksu startowego nr 4 Integrated Test Range (ITR) na wyspie Wheeler u wybrzeży stanu Orissa. Do pierwszego próbnego odpalenia Agni I, z mobilnej wyrzutni kołowej, doszło w 2002. Do tej pory rakiety tej generacji testowano jedynie za dnia / Zdjęcie: DRDO

Pierwotnie do odpalenia Agni I miało dojść we wtorek. Próba rakiety została jednak przełożona na następny dzień ze względu na niezdefiniowane problemy techniczne. Drugie podejście do odpalenia nastąpiło wczoraj, jednak i tym razem przedstawicielom indyjskiej rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO) nadzorującym całe przedsięwzięcie nie udało się odpalić rakiety.

Pierwsza w historii, nocna próba Agni I została przełożona po raz kolejny. DRDO ma ją przeprowadzić na dniach, jednak nie jest w stanie podać dokładnej daty. Nieoficjalnie przyczyną omawianych opóźnień mogą być problemy z układem napędowym.

Rakiety Agni I, podobnie jak te generacji II i III, zostały już wprowadzone do uzbrojenia indyjskich sił zbrojnych (Kolejny test Agni II, 2012-08-10; Test Agni III, 2010-02-07). Omawiana próba stanowiłaby więc zaledwie element szkolenia żołnierzy odpowiadających za ich obsługę. Nowością w porównaniu do wcześniejszych odpaleń (Udany test Agni I, 2012-12-12) byłby fakt, że doszłoby do niego nocą, co potwierdziłoby deklarowany przez DRDO potencjał bojowy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.