Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air Fair 2014: Pierwszy zmodernizowany MiG-29UB

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2014

Podczas wystawy Air Fair Siły Powietrzne odebrały pierwszy samolot MiG-29UB, zmodernizowany w WZL-2.

Prezes WZL-2, Dariusz Sokólski, wręcza symboliczny certyfikat przekazania samolotu ppłkowi pil. Piotrowi Iwaszce

W Bydgoszczy zakończyła się VII Międzynarodowa Wystawa Air Fair 2014. Wczoraj w jej trakcie miało miejsce symboliczne przekazanie Siłom Powietrznym pierwszego, zmodernizowanego w tamtejszych Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2, samolotu MiG-29UB. Z tej okazji prezes WZL-2, Dariusz Sokólski, wręczył symboliczny certyfikat ppłkowi pil. Piotrowi Iwaszce z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, która będzie użytkownikiem samolotów tego typu.

Pierwszy MiG-29UB, zmodernizowany w WZL-2

Pierwszy zmodernizowany MiG-29UB, który nosi okolicznościowe malowanie upamiętniające ppłka pil. Gustawa Sidorowicza, dowódcę 111. Eskadry Myśliwskiej (Kolejne samoloty Kosynierów Warszawskich, 2014-05-09), był prezentowany podczas Air Fair na wystawie statycznej. Jego próby w locie zakończyły się 21 maja. Modernizacja obejmowała doposażenie obydwu kabin. Pierwsza kabina MiGa-29UB jest wyposażona identycznie, jak kabina zmodernizowanego samolotu MiG-29A.

Tablica przyrządów w tylnej kabinie samolotu, z zabudowanymi nowymi elementami wyposażenia / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

W drugiej kabinie MiGa-29UB, w górnej części tablicy przyrządów zabudowane zostały pulpit PS-COM-1 radiostacji R-862, panel UFCP i kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny o wymiarach 152x102 mm. Oprócz tego na lewej burecie znajduje się pulpit RCU-8150 radiostacji RT-8200, a na prawej – blok cyfrowego rejestratora wideo.

Ogółem Siły Powietrzne dysponować będą 16 zmodernizowanymi samolotami MiG-29, w tym 13 bojowymi MiG-29A i 3 szkolno-bojowymi MiG-29UB (Zmodyfikowany MiG-29 w 23. BLT, 2013-07-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.