Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tomahawki dla Royal Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 02 lipca 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż W. Brytanii pocisków samosterujących TLAM (Tomahawk Land Attack Missiles) w wariancie Block IV. Wartość zamówienia wynosi 140 mln USD.

Pociski samosterujące Tomahawk Block IV przenoszone są m.in. przez okręty podwodne typów Los Angeles, Ohio i Virginia (US Navy), a także Trafalgar i Astute (Royal Navy) / Zdjęcie: Raytheon

Przesłane do Kongresu dokumenty zawierają zamówienie na dostawę 65 pocisków TLAM wraz z wyposażeniem dodatkowym, pakietem wsparcia logistycznego i technicznego oraz urządzeniami do testów. Jego wartość wynosi 140 mln USD (425,6 mln zł). Podmiotem odpowiadającym za ewentualną produkcję i dostawę pocisków będzie amerykański Raytheon.

Royal Navy zamawia pociski przede wszystkim z myślą o obecnie eksploatowanej flocie atomowych okrętów podwodnych typu Trafalgar. Ich zapasy TLAM zostały mocno uszczuplone w wyniku ostrzału pozycji wojsk Muammara Kaddafiego w 2011 (Broń precyzyjna w ataku na Libię, 2012-10-24).

Część z Tomahawków jest też nabywana jako przyszłe uzbrojenie nowych atomowych OP typu Astute (Test brytyjskich Tomahawków, 2011-11-22). Te jednostki będą mogły przenosić po 38 pocisków TLAM oraz ciężkich torped Spearfish.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra