Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samochody patrolowe dla Azerbejdżanu

Wojska lądowe, 22 lipca 2014

Południowoafrykańska Paramount Group rozpoczęła dostawy kolejnych samochodów patrolowych dla sił zbrojnych Azerbejdżanu.

Samochód patrolowy Matador 4x4 ma masę całkowitą 18 t. Rozwija prędkość 120 km/h. Zasięg wynosi 700 km. Wóz jest w stanie przewieźć 12 żołnierzy desantu i 2 członków załogi. Zapewnia ochronę balistyczną na poziomie 3 wg STANAG 4569 i przeciwminową na poziomie 4b / Zdjęcie: Paramount Group

Azerbejdżan odbiera pierwsze wozy patrolowe Matador i Marauder, zamówione w 2012 i produkowane lokalnie na licencji. Wojska lądowe tego państwa odbiorą 60 samochodów, po 30 każdego z typów. Uzupełnią one w linii 30 pojazdów zamówionych w 2009 (Kolejne Matadory i Maraudery, 2011-05-16, Zbrojenia Azerbejdżanu, 2010-10-12).

Pod koniec zeszłego roku, południowoafrykański producent zwiększył swą aktywność rynkową w regionie, dzięki decyzji o uruchomieniu linii produkcyjnej w Kazachstanie. Zlokalizowane w Astanie zakłady będą w stanie produkować od 120 do 360 pojazdów rocznie, zarówno wojskowych, jak i przeznaczonych na rynek cywilny.

W zeszłym roku Paramount Group wyeksportowało 56 pojazdów, w tym patrolowych Marauder (31) i do tłumienia zamieszek Maverick (25), co dało mu drugą pozycję na afrykańskim rynku zbrojeniowym (Eksport pojazdów wojskowych RPA, 2014-05-30). Głównym odbiorcą była przygotowująca się do mistrzostw świata w piłce nożnej Brazylia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.