Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny Su-25 zestrzelony nad Donbasem

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2014

Prorosyjscy separatyści zestrzelili kolejny samolot szturmowy Su-25 ukraińskich wojsk lotniczych. Jego pilot katapultował się, przeżył i uniknął niewoli.

Samolot Su-25 został trafiony pociskiem z przenośnego zestawu przeciwlotniczego. Pilot katapultował się i wylądował na spadochronie. Uniknął niewoli i nawiązał kontakt z oddziałem Gwardii Narodowej

Dziś władze ukraińskie poinformowały o zestrzeleniu wczoraj przez prorosyjskich separatystów samolotu szturmowego Su-25. Samolot został trafiony pociskiem z przenośnego zestawu przeciwlotniczego. Jego pilot katapultował się i wylądował na spadochronie. Uniknął niewoli i nawiązał kontakt z oddziałem Gwardii Narodowej.

Wcześniej separatyści informowali o zestrzeleniu wczoraj aż czterech Su-25, które atakowały ich pozycje. Dwa z nich miały zostać trafione nad wioską Nowokatierinowka w rejonie starobieszewskim, a dwa kolejne nad Woikowem i Miereżkami w rejonie ambrosiewskim. Władze w Kijowie potwierdziły tylko jedno zestrzelenie (Kolejny zestrzelony ukraiński Su-25, 2014-08-21; Kolejny zestrzelony ukraiński Su-25, 2014-07-17; Su-25 zestrzelony na wschodzie Ukrainy?, 2014-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.