Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie trałowce zagrożone

Marynarka wojenna, 08 września 2014

Indie mogą opóźnić lub odwołać zakup serii trałowców od południowokoreańskiego Kangnam.

Nowe trałowce mają zastąpić obecnie użytkowane jednostki typów Pondicherry / Karwar. Marynarka wojenna Indii zamierza wprowadzić do służby 24 okręty tej klasy, warte 240 mld INR (12 mld zł) / Zdjęcie: MO Indii

Pod koniec 2013 władze w New Delhi wydały zgodę na zakup 8 trałowców od przedsiębiorstwa stoczniowego Kangnam z Republiki Korei (Oficjalnie o indyjskich trałowcach, 2013-10-23). Zgodnie z zawartym porozumieniem, południowokoreański producent miał dostarczyć marynarce wojennej Indii 2 okręty tej klasy oraz zapewnić transfer technologii, niezbędnej do kontynuacji produkcji jednostek przez rodzime indyjskie Goa Shipyard Limited (GSL). Wartość umowy wyniosła 23 mld INR (1 mld zł).

W ostatnich dniach lokalna prasa zaczęła informować problemach, które mogą opóźnić lub nawet uniemożliwić realizację porozumienia. Ministerstwo obrony Indii wszczęło bowiem dochodzenie sprawdzające, czy podczas ubiegania się o zlecenie, południowokoreański producent nie posiłkował się pośrednikami. Jeżeli w rzeczywistości tak było, oznaczałoby to złamanie zobowiązania przyjętego przez Koreańczyków na starcie zapoczątkowanego w 2008 konkursu.

Gdyby śledztwo potwierdziło omawiane podejrzenia, władze w New Delhi mogłyby anulować zawarte porozumienie. Nie wiadomo jednak, czy rząd zdecyduje się na takie rozwiązanie, mając na uwadze konsekwencje, jakie niosłoby ono dla potencjału operacyjnego marynarki wojennej. Dowództwo tego rodzaju sił zbrojnych musiałoby bowiem na nowo rozpisać zakończony już przetarg, co jedynie opóźniłoby wprowadzenie do służby nowych trałowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.