Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oficjalnie o indyjskich trałowcach

Marynarka wojenna, 23 października 2013

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia medialne o zgodzie władz w New Delhi na zakup 8 południowokoreańskich trałowców.

Pomimo oficjalnej zgody na zakup południowokoreańskich trałowców, część komentatorów wyraża sceptycyzm odnośnie ustalonego terminarza realizacji przyszłej umowy. W wątpliwość poddaje się to, czy New Delhi uda się zawrzeć porozumienie z Kangnam w obecnym roku budżetowym / Zdjęcie: Bharat Rakshak

Ministerstwo obrony Indii wydało w ostatnim czasie zgodę na zakup 8 trałowców od południowokoreańskiego przedsiębiorstwa stoczniowego Kangnam. Stanowi to oficjalne potwierdzenie wcześniejszych doniesień medialnych na ten temat (Zgoda na południowokoreańskie trałowce, 2013-10-16, Indyjski problem z trałowcami, 2013-09-20).

Porozumienie z producentem okrętów ma zostać zawarte w br. Najprawdopodobniej dojdzie do tego podczas zapowiedzianej na najbliższe miesiące wizyty ministra obrony Indii, A.K. Antony'ego, w Korei Południowej.

Wartość porozumienia ma wynieść 1,5 mld USD. Będzie więc ona nieznacznie większa, niż pierwotnie zapowiadano. W ramach realizacji umowy, 2 pierwsze trałowce mają zostać zbudowane przez Kangnam. Za dostawę pozostałych 6 jednostek odpowiadać ma rodzime przedsiębiorstwo stoczniowe Goa Shipyard Limited (GSL).

Oficjalne zielone światło dla zakupu trałowców jest z pewnością dobrą wiadomością dla Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii). Pozwoli bowiem na zastąpienie wiekowych i czekających na wycofanie z linii jednostek typów Pondicherry / Karwar (na zdjęciu INS Cuddalore (M69)).

Jeżeli umowa z Kangnam wejdzie w życie w trakcie obowiązywania obecnego roku budżetowego, trwającego do 31 marca 2014, dostawy trałowców z Korei Południowej miałyby zostać zakończone w 2017. Dwa lata później Bhāratīya Nau Senā (Marynarka Wojenna Indii)powinna otrzymać ostatnie z okrętów budowanych przez wspomnianą Goa Shipyard Limited (GSL).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.