Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny Saryu w służbie

Marynarka wojenna, 15 października 2013

Marynarka wojenna Indii przyjęła do służby drugi oceaniczny okręt patrolowy typu Saryu, INS Sunayna.

Marynarka wojenna Indii zamierza użytkować co najmniej cztery okręty patrolowe typu Saryu. Jednym z ich zadań ma być patrolowanie rozległych obszarów wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej we wschodniej części Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: The Echo of India

Uroczystość przyjęcia okrętu do służby odbyła się dziś na terenie bazy morskiej w Koczin. Patrolowiec został podporządkowany południowemu dowództwu indyjskiej marynarki wojennej z siedzibą w tym samym mieście.

INS Sunayna jest drugim z pełnomorskich okrętów patrolowych typu Saryu. Jednostka została przekazana marynarce wojennej przez producenta na początku września br. Z jej budowę odpowiadało rodzime przedsiębiorstwo stoczniowe Goa Shipyard. Warto przypomnieć, że jest ono też odpowiedzialne za dostawę dwóch patrolowców Sri Lance (Indyjskie patrolowce dla Sri Lanki, 2013-09-06).

Przed kilkoma miesiącami marynarka wojenna Indii przyjęła do służby inny z okrętów omawianego typu, INS Saryu (INS Saryu przyjęty do służby, 2013-01-21) (na zdjęciu). Patrolowiec został podporządkowany Dalekowschodniemu Dowództwu Połączonemu (DDP) znajdującemu się na Archipelagu Andamanów i Nikobarów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.