Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Saryu w służbie

Marynarka wojenna, 15 października 2013

Marynarka wojenna Indii przyjęła do służby drugi oceaniczny okręt patrolowy typu Saryu, INS Sunayna.

Marynarka wojenna Indii zamierza użytkować co najmniej cztery okręty patrolowe typu Saryu. Jednym z ich zadań ma być patrolowanie rozległych obszarów wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej we wschodniej części Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: The Echo of India

Uroczystość przyjęcia okrętu do służby odbyła się dziś na terenie bazy morskiej w Koczin. Patrolowiec został podporządkowany południowemu dowództwu indyjskiej marynarki wojennej z siedzibą w tym samym mieście.

INS Sunayna jest drugim z pełnomorskich okrętów patrolowych typu Saryu. Jednostka została przekazana marynarce wojennej przez producenta na początku września br. Z jej budowę odpowiadało rodzime przedsiębiorstwo stoczniowe Goa Shipyard. Warto przypomnieć, że jest ono też odpowiedzialne za dostawę dwóch patrolowców Sri Lance (Indyjskie patrolowce dla Sri Lanki, 2013-09-06).

Przed kilkoma miesiącami marynarka wojenna Indii przyjęła do służby inny z okrętów omawianego typu, INS Saryu (INS Saryu przyjęty do służby, 2013-01-21) (na zdjęciu). Patrolowiec został podporządkowany Dalekowschodniemu Dowództwu Połączonemu (DDP) znajdującemu się na Archipelagu Andamanów i Nikobarów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra