Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odchudzanie Petenów

Lotnictwo wojskowe, 15 września 2014

Flota izraelskich śmigłowców AH-64A Peten przechodzi proces usuwania powłok lakierniczych.

Zdjęcie: MO Izraela

Wchodzące w skład Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) śmigłowce uderzeniowe AH-64A Peten (na zdjęciu) poddawane są zabiegowi usuwania wieloletnich powłok lakierniczych. Ma to na celu zmniejszenie ich masy.

Z powodu zabudowania wielu różnorodnych urządzeń masa Petenów zaczęła zbliżać się do ograniczenia maksymalnej masy startowej. W trakcie prób, mających na celu poprawienie istniejącego stanu rzeczy, okazało się, że usunięcie warstw starych powłok lakierniczych powoduje znaczne zmniejszenie masy śmigłowca, a co za tym idzie – znaczące polepszenie osiągów.

Obecnie tego rodzaju zabiegom poddawana jest cała flota Petenów Hejl HaAvir, licząca ok. 30 śmigłowców (Awaryjne lądowanie AH-64, 2012-08-29). Według źródeł izraelskich usunięcie powłok lakierniczych zmniejsza masę wiropłata o kilkadziesiąt kilogramów. Dzięki temu możliwe będzie nawet doposażenie izraelskich AH-64A w nowe urządzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.