Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrowersje wokół Bung Tomo

Marynarka wojenna, 26 września 2014

Do Indonezji dotarły ostatnie korwety typu Bung Tomo.

Korwety typu Bung Tomo będą stacjonowały w Surabaja, gdzie mieści się siedziba wschodniego dowództwa marynarki wojennej Indonezji / Zdjęcie: MSZ Indonezji

KRI John Lie (358) i KRI Usman-Harun (359) weszły do portu morskiego w Belawan na Sumatrze pod koniec zeszłego tygodnia. W drodze do Indonezji okręty odbyły serię kurtuazyjnych wizyt w Hiszpanii, Włoszech, Arabii Saudyjskiej oraz Indiach. Jednostki zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas październikowych uroczystości z okazji święta indonezyjskich sił zbrojnych, Hari Tentara Nasional Indonesia.

Odmiennie niż w przypadku pierwszej z korwet typu Bung Tomo, KRI Bung Tomo (357) (Pierwszy Bung Tomo w Indonezji, 2014-09-16), władze w Dżakarcie starały się nie nadawać rozgłosu wejściu do Belawan dwóch pozostałych jednostek. Wszystko z powodu trwającego od kilku miesięcy sporu dyplomatycznego z Singapurem, związanego z imieniem nadanym ostatniemu z okrętów omawianego typu.

KRI Usman-Harun odnosi się bowiem do dwóch żołnierzy indonezyjskiej piechoty morskiej (dziś Korps Marinir), sierżanta Osmana (Usmana) Hajija Mohameda Aliego i kaprala Haruna Saida. Obaj zostali oskarżeni o dokonanie zamachu terrorystycznego w Singapurze w 1965. Traktowani w Indonezji jak bohaterowie narodowi, zostali skazani na śmierć i powieszeni w 1968.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.